Lukáč Karlubík (Slávia Nitra) oslavuje 90.narodeniny

Lukáč Karlubík, sa narodil 6.10.1932 v Močenku. Kolkom sa venuje od roku 1955, keď začal hrávať na pamätnej, jednodráhovej kolkárni v nitrianskom cukrovare. Celých 65 rokov bol verný svojmu oddielu Slávii Nitra. Je pamätníkom čias, keď bolo v Nitre viac ako desať kolkární.

V súčasnosti už aktívne nehráva.

Svoj posledný majstrovský zápas odohral pred dvomi rokmi na kolkárni v Hlohovci, v zápase 3.KL TT a NR kraja, Hlohovec B – Nitra B.         Bolo to jeden deň po jeho 88.narodeninách !!!     

Jeho výkon bol 431 (108+112+105+106=431). Plné 306, dorážka 125. Nebyť covidu, kvôli ktorému musel SKoZ zrušiť ďalšie zápasy ročníka 2020/21, pokračovala by jeho kolkárska kariéra ešte dlhšie.

Bez „Lukyho“ si spoluhráči v Nitre dlhé roky nevedeli majstrovský zápas ani predstaviť. Vo svojej mimoriadne dlhej kariére hráča aj rozhodcu dosiahol množstvo úspechov a dostal veľa ocenení najmä na krajskej úrovni.

Rád si spomína aj na účasť na FUNK Galantskom kolkárskom maratóne 2010, kde sa podieľal na vytvorení svetového rekordu a zápise do Guinnessovej knihy rekordov ako najstarší účastník.

Pri príležitosti osemdesiatych narodenín udelil Slovenský kolkársky zväz, Lukáčovi Karlubíkovi pamätnú plaketu. Táto mimoriadna udalosť v kolkárskom športe bola ocenená aj agentúrou slovenských rekordov. Lukáč Karlubík prevzal po stretnutí v Galante 6.10.2012 certifikát slovenského rekordu ako

„Najstarší registrovaný a hrajúci kolkár“.

Želáme tomuto „pánovi kolkárovi“ k jeho okrúhlym narodeninám všetko najlepšie a veľa šťastia a zdravia!

Prezident a VV SKoZ sa pridávajú ku gratulantom. Pánovi Lukáčovi Karlubíkovi bude pri najbližšej príležitosti odovzdaná plaketa k životnému jubileu za zásluhy a rozvoj kolkárskeho športu na Slovensku.

0
  Podobné články
  • No related posts found.