IX. Majstrovstvá sveta družstiev Tarnowo – Podgorne Poľsko 23-30.10.2021

Už v soboru 23.10.2021 nám začínajú v poľskom meste Tarnowo – Podgorne IX. Majstrovstvá sveta družstiev mužov a žien.

Slovenská výprava vycestuje na toto podujatie v sobotu 23.10.2021 v ranných hodinách. Ešte v ten deň čaká našu výpravu akreditácia a o 19.00 hod slávnostné zahájenie. Pred našim príchodom a pred slávnostným zahájením budú mať poniektoré družstvá v mužskej kategórii už za sebou svoj úvodný zápas na MS.

Zloženie Slovenskej výpravy:

PROGRAM SLOVENSKÝCH DRUŽSTIEV:

Naše družstvá sa predstavia na dráhach nasledujúci deň /24.10.2021 nedeľa/, kde sa obe naše družstvá predstavia v najdôležitejších zápasoch ak chcú pomýšľať na postup zo skupiny medzi najlepších osem družstiev do štvrť-finále. Muži sa predstavia o 15.00 hod. v trojčlennej skupine C proti Severnému Macedónsku. Hneď po ich zápase nastúpi na dráhy o 18.30 hod. naše ženské družstvo, ktoré sa predstaví v štvorčlennej skupine A proti Rumunsku.

V pondelok 25.10.2021 sa predstaví o 15.00 hod. ženské družstvo Slovenska proti družstvu Chorvátska.

V utorok 26.10.2021 sa predstaví o 11.30 hod. ženské družstvo Slovenska proti družstvu Estónska.

V stredu 27.10.2021 sa predstaví o 8.00 hod. mužské družstvo Slovenska proti družstvu Srbska.

Program našich skupín:

ODKAZ NA STRÁNKU WNBA-NBC K IX.MAJSTROVSTVÁM SVETA DRUŽSTIEV V POĽSKU

Usporiadateľ IX.MS v Poľsku poskytuje priaznivcom kolkárskeho športu priame prenosy z podujatia na tomto odkaze:

Upozornenie na nedodržiavanie hygienických opatrení divákov na hromadných podujatiach športového charakteru.

Kancelárií štátneho tajomníka pre šport bolo doručené upozornenie na nedodržiavanie hygienických opatrení divákov na hromadných podujatiach športového charakteru. Jedná sa najmä o:

1.      prekrytie horných dýchacích ciest. Prax ukazuje, že túto povinnosť drvivá väčšina návštevníkov uvedených podujatí nedodržiava a organizátori podujatí sa obmedzia len na verbálne výzvy návštevníkom,

2.      striktné dodržiavanie kontroly Covid passov divákov v jednotlivých režimoch,

3.      v prípade keď je podujatie usporiadané tak, že kapacita hľadiska je obmedzená možným percentom obsadenosti divákmi, je organizátor povinný zabezpečiť sedenie na hromadnom podujatí v každom druhom rade, nie je možné oddeliť od seba iba sektory, resp. niektoré sektory zavrieť úplne.

Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemickú situáciu je preto nevyhnutné, aby organizátori športových podujatí, ktorí počas 1. a 2. vlny pandémie ochorenia COVID-19 bojovali za sprístupnenie tribún pre divákov, dôsledne trvali na dodržiavaní všetkých protiepademických opatrení.
Na základe uvedeného Vás touto cestou žiadame o zabezpečenie dodržiavania hygienických opatrení vyplývajúcich z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí, a ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.

V prípade kontinuity nedodržiavania hygienických opatrení sa môže stať, že ústredný krízový štáb odporučí vláde Slovenskej republiky, aby na športových podujatiach bola účasť divákov zakázaná. Dostali by sme sa tak opätovne do situácie ako počas 1. a 2. vlny pandémie ochorenia COVID-19.

Veríme, že táto výzva pomôže k dodržiavaniu hygienických pravidiel na športových podujatiach a všetci spoločnými silami prispejeme k tomu, aby sme nestratili možnosť účasti divákov na tribúnach, ktorú bolo tak náročné dosiahnuť v rámci rokovaní s ústredným krízovým štábom.

Ďakujeme za spoluprácu. 
S pozdravom
Igor Karaba – štátny radca | odbor športu | sekcia športu

Konečná nominácia na IX. MS družstiev mužov a žien 23.10. – 30.10.2021 Tarnowo – Podgorne Poľsko

Dňa 9.10.2021 sa uskutočnili kontrolné štarty mužov a žien na kolkárňach v Pobedime a v Žarnovici. Po ukončení kontrolných štartov odoslali reprezentační tréneri svoje hodnotenia a záverečné nominácie riaditeľovi UŠtR. Tie sa následne posunuli na schválenie Prezidentovi SKoZ a VV SKoZ.

Konečné nominácie schválené Prezidentom SKoZ a VV SKoZ.

Klubové poháre 2021

V dňoch od 5.10 do 9.10. 2021 sa uskutočnia klubové poháre. Slovensko bude mať zastúpenie iba v dvoch družstvách a to, vo Svetovom pohári ktorý sa koná v chorvátskom meste Otocac v kategórii muži nás bude zastupovať ŠK Železiarne Podbrezová . V Európskom pohári ktorý sa koná v slovinskom meste Kranj nás bude zastupovať SKK Starek Trstená.

Stránka 1 z 22 12345»