XII. Svetový pohár jednotlivcov do 18 rokov – 2.hrací deň

Dňa 17.5.2022 v utorok nám pokračuje Svetový pohár v estónskej ELVE v kategórii U18 finálovými zápoleniami na 120 hodov združených. Po pondelkovom striebre z PARMIXU budú naši reprezentanti bojovať o ďalšie cenné kovy. Slovensko reprezentuje dvojica Daniela Mócová a Šimon Magala. Obaja naši reprezentanti sa prebojovali z kvalifikácie do finálových bojov o medaile. Daniela Mócová s výkonom 603 zvalených kolov postupuje do utorkového finále jednotlivkýň z druhého miesta a Šimon Magala s výkonom 590 zvalených kolov postupuje do utorkového finále jednotlivcov z piateho miesta.

Ako prvý sa predstaví Šimon Magala o 9:00 hod. stredoeurópskeho času a začínať bude na dráhe číslo 1. Daniela Mócová nastúpi na dráhy o 10:10 hod. stredoeurópskeho času a začínať bude na dráhe číslo 6.

Finále jednotlivcov U18-ŽENY

Finále jednotlivcov U18-MUŽI

Kombinácia U18-ŽENY

Kombinácia U18-MUŽI

Bodovanie národov U18

XII. Svetový pohár jednotlivcov do 18 rokov – 1.hrací deň – STRIEBRO Z PAR-MIXU PUTUJE NA SLOVENSKO

Dňa 16.5.2022 v pondelok sa nám rozbehol Svetový pohár v estónskej ELVE v kategórii U18 kvalifikáciami na 120 hodov združených. Slovensko reprezentuje dvojica Daniela Mócová a Šimon Magala.

Naši reprezentanti sa nám predstavili nasledovne:

Na dráhe číslo 1 nastúpila v kvalifikácii na 120 HZ naša reprezentantka Daniela Mócová a s výkonom 603 zvalených kolov postupuje do utorkového finále jednotlivkýň z druhého miesta . Hneď po nej nastúpil v kvalifikácii na 120 HZ na dráhe číslo 7 náš reprezentant Šimon Magala a s výkonom 590 zvalených kolov postupuje do utorkového finále jednotlivcov z piateho miesta.

Po odohratí svojich kvalifikačných štartov sa naši reprezentanti predstavili v disciplíne PAR-MIX. V nich dosiahli spoločný súčet 1216 zvalených kolov, keď Daniela Mócová mala výkon 624 zvalených kolov a Šimon Magala 592 zvalených kolov, Tento krásny výsledok doviedol družstvo Slovenska k striebornej medaile, keď o jeden-jediný kol zlato získalo družstvo Maďarska a bronz putuje do Rumunska.

K striebornej medaile GRATULUJEME !!!

Konečné výsledky PAR-MIX

Kvalifikačné poradie jednotlivcov U18 – DIEVČATÁ

Kvalifikačné poradie jednotlivcov U18 – CHLAPCI

Priamy prenos z podujatia: VIDEO LINK

2. turnaj Pohára mládeže – Podbrezová 15.5.2022

Dňa 15.5.2022 sa uskutočnil na dráhach ŠK Železiarne Podbrezová 2.turnaj pohára mládeže v kategóriach U14 a U12. Druhý turnaj sa začal kvalifikáciami v oboch kategóriach. Z kvalifikácii postupovalo najlepších osem súťažiacich v oboch kategóriach, ktorí sa následne stretli vo vyraďovacích bojoch v pavúkovom systéme. Víťazmi sa stali v kategórii U12 Martin Benický ŠKK Trstená Starek a v kategórii U14 Šarlota Sabová z ŠK Železiarne Podbrezová. Kompletné výsledky sa nachádzajú v prílohe.

Kompletné výsledky:

Krásne dvojité jubileá v klube KK FESA Dubnica nad Váhom

Tak toto je krásna rarita. V jednom klube v ten istý deň sa oslavujú dve jubileá. Začneme najskôr tým starším.

Dňa 12.05.2022 sa dožil  jubilea 75 rokov  aktívny tréner, hráč  a  rozhodca

KK FESA Dubnica nad Váhom

Ing. Ján Kebísek

Všetko najlepšie do ďalších rokov života mu prajú členovia a hráči KK FESA Dubnica nad  Váhom, a ostatná kolkárska verejnosť.

A teraz Vám predstavíme druhého jubilanta v klube.

Dňa 12.05.2022 sa dožil  jubilea 50 rokov  aktívny hráč a tréner 

KK FESA Dubnica nad Váhom

Mgr. Roman Pecháček

Všetko najlepšie do ďalších rokov života mu prajú členovia a hráči KK FESA Dubnica nad  Váhom, a ostatná kolkárska verejnosť.

 SKoZ sa pripája ku gratulantom, praje obom jubilantom veľa zdravíčka a ešte veľa strávených rôčkov na kolkárskych dráhach.

Kompletný harmonogram pre SP a MS Elva – Estónsko

V dňoch 15-28.5.2022 sa uskutočnia v estónskom meste Elva podujatia Svetového pohára v kategórii U18. Hneď po ich skončení nasledujú Majstrovstvá sveta družstiev a jednotlivcov v kategórii U23 a následne Majstrovstvá sveta jednotlivcov v kategórii MUŽI a ŽENY.

Pre lepší prehľad podujatí v daných dňoch vám prinášame harmonogram udalostí ktoré sa uskutočnia. Pre fanúšikov zo Slovenska bude potrebné pripočítať týmto časovým harmonogramom 1-hodinu, nakoľko sa Estónsko nachádza v inom časovom pásme.

Na týchto dráhach sa uskutočnia SP a MS Elva 2022

Oznam ohľadom Pohára mládeže – zmena

ŠTÚ SKoZ na základe dohody klubov a organizátorov oznamuje, že 2.turnaj Pohára mládeže 2022 sa bude konať v nedeľu 15.5.2022 na kolkárni Dom športu Podbrezová. Žiadame kluby, aby možných účastníkov prihlasovali e-mailom na adrese peter.nemo.nemcek@gmail.com do termínu 10.5.2022.

3. turnaj Pohára mládeže 2022 sa uskutoční v nedeľu 22.5.2022 na kolkárni Inter Bratislava. Žiadame kluby, aby možných účastníkov prihlasovali e-mailom na adrese miso.matysek@gmail.com prípadne SMS na tel. číslo +421 903 036 522 do termínu 17.5.2022.

Predchádzajúce rozhodnutie riaditeľa ŠTU sa ruší.

Predseda ŠTÚ SKoZ

Otvorené Majstrovstvá Mestských líg

Po vykonanom prieskume a zistení, že pomerne veľa Mestských ,či Obecných líg sa v tejto sezóne znovu nehralo, pristúpili sme  k vyhláseniu “ Otvorených majstrovstiev Mestských kolkárskych líg-Podbrezová 2022″.Tieto sa budú konať 4.-5.6.2022. Po vlaňajšom ročníku „Ligy majstrov“ , ktorého sa zúčastnilo iba 10 družstiev,- väčšina víťazov klasických Majstrovstiev, plus dve domáce- žarnovické družstvá, očakávame v Podbrezovej vyšší záujem, najmä družstiev z východu republiky. Preto tiež  posielam tento e-mail zástupcom jednotlivých krajských zväzov, lebo kontakty na zástupcov existujúcich Mestských líg v ich regióne nemám, a prosím ich o preposlanie tejto informácie ďalej. S vedomím, že v Mestských ligách často hrajú aj aktívni kolkári z ligových súťaží, rozhodli sme sa  umožniť štart aj hráčom, hrajúcim krajské majstrovstvá a II. ligu resp. III. ligu v zahraničí. V prílohe posielam propozície a bližšie údaje k celému turnaju.

Prihlášky družstiev očakávame do 22 5.2022. Štart družstiev upravíme podľa cestovnej vzdialenosti do Podbrezovej, prípadne podľa požiadaviek. 

Rozpis  štartov jednotlivých družstiev zašleme do 27.5.2022

Viac v prílohe:

Stránka 1 z 32 12345»