Vladimír Trochan odišiel do kolkárskeho neba

KK Tatran Bratislava si dovoľuje oznámiť širokej kolkárskej verejnosti že nás v pondelok 12.10.2020 náhle a nečakane opustil Vladko Trochan, dlhoročný člen tatranských medveďov. Rozlúčka s Vladkom bude v piatok 16.10.2020 o 12.00 hod v bratislavskom Krematóriu, len v kruhu najlbližšej rodiny.

Česť jeho pamiatke.

SKoZ praje úprimnú sústrasť.

Oznam ŠTU SKoZ ku dňu 14.10.2020

Na základe rozhodnutia ŠTU SKoZ sa rušia už dnešným dňom a to 14.10.2020 všetky zápasy organizované SKoZ.

Ing. Marián Mitošinka – riaditeľ ŠTU SKoZ

SKoZ dňom 15.10.2020 pozastavuje všetky ním riadené súťaže.

SKoZ oznamuje, že vzhľadom na prijaté opatrenia pre zhoršenú pandemickú situáciu:

–  zápasy plánované na stredu 14. októbra 2020 sú povolené, tzn. platia súčasné pravidlá. Na tieto zápasy sa nevzťahuje zákaz zhromažďovania sa viac ako 6 osôb (viď. vysvetlenie nižšie), ktorý platí od utorka.

–  zápasy plánované od 15.10.2020  sú zakázané, platia opatrenia, podľa ktorých sa nebudú môcť konať žiadne hromadné podujatia vrátane športových súťaží (viď. vysvetlenie nižšie.), tzn. platia pravidlá o hromadnom podujatí.

Z uvedeného dôvodu SKoZ dňom 15.10.2020 pozastavuje všetky ním riadené súťaže.

POKYNY k výkonu súťažného stretnutia, POKYNY k výkonu tréningového procesu a ZOZNAM na evidenciu osôb sú v platnosti, tak ako boli vydané.

Vysvetlenie pojmov

Od 13. októbra platí zákaz zhromažďovania sa viac ako 6 osôb:

Zákaz zhromažďovania sa (stanovisko ministerstva spravodlivosti):

V zásade ide o zákaz protestov, verejných zhromaždení a iných spôsobov výkonu politických práv.

Ministerstvo však upozorňuje, že budú zakázané aj rôzne súkromné aktivity a stretnutia, ktoré sa dajú odložiť. Menuje napríklad „organizované rodinné oslavy, slávnosti, stretnutia priateľov nad pokrmom, stolové spoločenstvá“.

V športoch a tréningoch sú zatiaľ nejasnosti.

Z usmernenia o náhodných stretnutiach vyplýva, že sú zrejme zakázané aj spoločné športové aktivity. Napríklad ak partia viac ako šiestich ľudí hrá vonku futbal či basketbal, ide o nie náhodné stretnutie a tak by malo ísť podľa tohto výkladu o porušenie opatrenia.

Ministerstvo školstva ešte v utorok cez deň nevedelo povedať, ako to bude so športovými tréningami v rámci klubov, čaká na znenie usmernenie Úradu verejného zdravotníctva, ktoré nie je ani v súčasnosti zverejnené.

Od štvrtka 15. októbra platí mimo iných aj zákaz hromadných podujatí:

Zákaz hromadného podujatia (stanovisko úradu verejného zdravotníctva):

V zásade ide o hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy…

Iné povinné opatrenia od 15.10.2020 – 

–  povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri,

–  zákaz hromadných podujatí,

–  zatvoria sa fitnescentrá, wellness zariadenia, akvaparky, kúpaliská či sauny. Obmedzí sa aj počet ľudí v obchodoch a nákupných centrách – 1 osoba na 15 metrov štvorcových prevádzky.

Kolkárske súťaže pokračujú aj po 1.10.2020

Kolkárske súťaže pokračujú

Ústredný krízový štáb upravil podmienky pre konanie hromadných podujatí

Po novom sa od 1. októbra môžu konať všetky hromadné podujatia (tzn. aj športové zápasy), bez rozdielu zamerania, avšak s výnimkou, že na podujatí, či v exteriéri alebo interiéri, môže byť bez rozdielu maximálne 50 osôb. Oznámil to premiér Igor Matovič pred stredajším (30.9.2020) rokovaním vlády SR.

Citácia:

„Vzhľadom na to, že chceme, aby boli podmienky pre všetky oblasti rovnaké a aby nikto nikomu nič nevyčítal, tak sme určili rovnaké pravidlá pre všetkých. Maximálne 50 účastníkov na hromadnom podujatí bez rozdielu zamerania i prostredia, v ktorom sa koná… Chceme, aby na všetkých platil rovnaký meter. Preto sme schválili návrh, ktorý prišiel zo strany hlavného hygienika,…“ oznámil premiér.

Na základe nových prijatých opatrení VV SKoZ rozhodol, že pokračujú všetky kolkárske súťaže SKoZ, vrátane INTERLIGY (Slovenská časť), nakoľko pre organizovanie kolkárskych súťaží je hranica 50 osôb splniteľná.

Z uvedeného dôvodu boli aktualizované:

POKYNY k výkonu súťažného stretnutia

POKYNY k výkonu tréningového procesu

ZOZNAM na evidenciu osôb

SKoZ nariaďuje mať tieto POKYNY a ZOZNAM vyvesené/položené na viditeľnom mieste v kolkárni, kde sa uskutočnia stretnutia riadené SKoZ

Ďalej ŠTU SKoZ rozhodol o zmene Rozpisu Pohára Mládeže

Turnaj 1  pôvodne naplánovaný na 4.10.2020 (nedeľa) na kolkárni Inter Bratislava

sa presúva na kolkáreň ŠK Podbrezová 

Hráčky a hráči podľa vekovej kategórie na základe prihlášok zaslaných do turnajov jednotlivým organizačným pracovníkom organizátora (poštou, faxom, mailom a pod.), prípadne telefonicky do 2.10.2020 (do 12:00 hod). Prihlášky budú vybavované podľa doručenia. Počet hráčov môže byť upravený organizátorom, za prísne dodržaných podmienok 50 osôb na Turnaji. Organizátor má povinnosť zostaviť časový harmonogram turnaja, v ktorom budú nasadení jednotliví štartujúci (zohľadnená bude časová – vzdialenostná dostupnosť, prihlásených účastníkov).

ŠK Železiarne Podbrezová a. s., 6 – dráhová kolkáreň Dom Športu

Organizačný pracovník: Daniel Móc, telefón: 0907 826 959, moc.dano@gmail.com

V prípade zmien v súvislosti so súťažami Vás bude SKoZ priebežne informovať, prostredníctvom internetovej stránky SKoZ, https://kolky.sk/

Prezident SKoZ

Doc. JUDr. Štefan Kočan

Pohár mládeže 2020-2021

Dňa 24.9.2020 schválil VV SKoZ na svojom zasadnutí Rozpis na Pohár mládeže pre nastávajúci ročník pre kategórie U12 a U14. Prvý turnaj sa uskutoční v Bratislave dňa 4.10.2020. Treba hráčov a hráčky nahlásiť usporiadateľovi do daného termínu. Všetky ostatné náležitosti sa dozviete v priloženom súbore.

Stránka 1 z 12 12345»