Smútok v Dubnici nad Váhom

Kolkársky klub FESA Dubnica nad Váhom oznamuje, že dlhoročný aktívny kolkár, bývalý predseda klubu, úspešný tréner dorastu, fanúšik kolkárskeho športu, skvelý človek a priateľ

Jozef  HALUZA

zomrel dňa 19. januára 2021 vo veku nedožitých 82 rokov

Jozef  bol  vzorom pre mnohých kolkárov.  Pod jeho vedením dosiahol dorast  Dubnice n/V  významné úspechy nielen v rámci Slovenska, ale aj ČSSR.  Jeho celoživotná práca  v kolkárskom športe bola prínosom pre klub, mesto a hráčov Dubnice nad Váhom.

Posledná rozlúčka zo zosnulým, sa bude konať vo štvrtok 21. Januára 2021  o 11,00 hod. na miestom cintoríne v Novej Dubnici.

Česť jeho pamiatke !

SKoZ vyjadruje úprimnú sústrasť klubu a rodine.

Zbohom Rudolf Špaček

Kolkársky klub Cabaj-Čápor s hlbokým zármutkom oznamuje , že 16.1.2021 nás náhle navždy opustil vášnivý kolkár

Rudolf Špaček vo veku nedožitých 66 rokov.

Kolky boli jeho celoživotná vášeň. Za svoju kolkársku kariéru pôsobil v troch kolkárskych kluboch NR kraja.

Súťažne začínal hrať hneď po návrate z vojenčiny v r.1976 v Nitre, kde pôsobil takmer tri desaťročia. V r.2001 prestúpil do Šale, kde sa výraznou mierou pričinil o postup šalianskeho A-tímu do 2.ligy a neskôr aj do 1.ligy-západ.

V r.2007 prestúpil do KK Cabaj-Čápor, kde sa pričinil o zisk titulu v 2.lige-západ. Potom v drese KK Cabaj-Čápor odohral ešte 8 sezón v 1.lige-západ, kde prispel k zisku titulu vicemajstra 1.ligy a dvom bronzovým medailám za 3.miesto.

Svoju aktívnu športovú kariéru musel ukončiť kvôli chronickým zdravotným problémom, ktoré vyžadovali operácie. No bez kolkov nevedel vydržať. Vrátil sa v sezóne 2019/20, ktorú však začal na hosťovaní v Šali, kde sa chcel v 3.lige najprv rozohrať, aby bol opäť platným hráčom aj na 1.ligu. No žiaľ pre ďalšie zdravotné komplikácie sezónu nedohral.

Okrem klubových úspechov sa mu darilo aj individuálnych súťažiach. V roku 2002 vyhral Majstrovstvá NR kraja v kategórii mužov. V roku 2008 sa stal vicemajstrom NR kraja v kategórii seniorov a v r.2014 vyhral Majstrovstvá oddielu KK Cabaj-Čápor.

Česť jeho pamiatke!

SKoZ vyjadruje úprimnú sústrasť klubu a rodine.

70-ka vo Fiľakove

V týchto dňoch sa dožíva svojho jubilea 70 rokov člen kolkárskeho oddielu FTC Fiľakovo

Pastorák Peter

Stál pri znovu zrodení kolkov vo Fiľakove. Začínal ako hráč potom neskôr ako funkcionár. Oddiel sa vedel naňho spoľahnúť pri svojpomocných prácach na kolkárni ako aj v okolí. Keď potreboval oddiel zaskočiť na trénera mládeže s ochotou prijal zástup. Poslednú dobu hráva za Céčko Fiľakova, kde je zároveň aj vedúcim družstva.

SKoZ sa pripája ku gratulantom.

Zbohom Attila Barczi

Mestský kolkársky klub Slovan Galanta oznamuje, že dlhoročný kolkár, funkcionár, tréner, oduševnený fanúšik a priateľ

Attila Barczi

zomrel dňa 14.januára 2021 vo veku nedožitých 80 rokov

Tento zaslúžilý člen oddielu, funkcionár a zanietený propagátor kolkárskeho športu pôsobil v oddieli od roku 1962. Ako aktívny hráč sa podieľal aj na mnohých veľkých úspechoch kolkárov Galanty.
Bol členom družstva, ktoré dosiahlo trojnásobný postup Slovana Galanta z krajskej súťaže až do 1. Slovenskej národnej ligy v rokoch 1970–72 a tiež postupy do 2.KL a 1.KL v rokoch 2002 a 2004. Reprezentoval oddiel v mnohých krajských a oblastných výberoch.
Osobne sa podieľal na stavbe kolkárne v Galante v rokoch 1975–78 a aktívne pomáhal pri rekonštrukcii kolkárne v roku 2014.

Hoci hráčsku činnosť pred niekoľkými rokmi zanechal, stále sa veľmi aktívne zúčastňoval na chode oddielu. Pomáhal, kde sa len dalo. Jeho prínos pri organizovaní turnajov a kolkárskych podujatí je neoceniteľná. Výborne pracoval na rozvíjaní spolupráce s Budapeštianskym kolkárskym zväzom.
Aktívne sa zúčastňoval ako organizátor Galantského kolárskeho maratónu.

Bol členom organizačného tímu, ktorý sa podieľal na príprave a vytvorení Guinnessovho svetového rekordu v galantskej kolkárni v roku 2010 (Najväčší kolkársky turnaj na svete).

Svojou dlhoročnou prácou sa výraznou mierou pričinil o dobré meno Mestského kolkárskeho klubu Slovan Galanta.

Attila Barczi bol jedným z posledných galantských kolkárov, ktorí hrali na všetkých troch galantských kolkárňach, ktoré oddiel počas svojej existencie od roku 1956 mal.

Attila, budeš nám veľmi chýbať!

Česť Tvojej pamiatke!

SKoZ vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a klubu.

Všetko najlepšie v roku 2021

Všetko najlepšie v tomto roku 2021, zdravie, šťastie a rodinnú pohodu Vám, kolkárskej rodine a vašim blízkym praje Prezident SKoZ a VV SKoZ.

Šesťdesiatka v TATRANE

Dňa 23.12.2020 sa dožil krásneho jubilea 60 rokov hráč Tatrana Bratislava

Peťko Malgot

Všetko najlepšie mu prajú jeho spoluhráči

SKoZ sa pridáva ku gratulantom

Posledné zbohom do Trstenej

ŠKK Trstená Starek s veľkým smútkom v srdci oznamuje, že do športového neba náhle odišiel náš kamarát a dlhoročný hráč a funkcionár ŠKK Trstená

JOZEF FÁBRY vo veku 61 rokov

Posledná rozlúčka sa bude konať v štvrtok 10.12.2020 o 13:30 v rímsko- katolíckom kostole sv. Martina v Trstenej.

Česť jeho pamiatke

VV SKoZ sa pridáva ku kondolentom.

Posledné Zbohom do Podbrezovej

ŠK Železiarne Podbrezová a KK Rimavská Sobota s veľkým smútkom v srdci oznamujú, že do kolkárskeho neba odišiel náš kamarát

Palko Paulečko z Podbrezovej vo veku 65 rokov.

Odišiel ticho bez rozlúčky…. Pali budeme na Teba s láskou spomínať.

Posledná rozlúčka sa bude konať dňa 9.12.2020 o 13.00 hod. v Brezne. Pohrebná miestnosť IRIS.

Ku kondolentom sa pridáva aj SKoZ.

Oslava v Starej Turej

V týchto dňoch sa člen klubu MKK Stará Turá, aktívny hráč a bývalý reprezentačný tréner Slovenskej reprezentácie

Janko Hochel

dožíva krásneho životného jubilea 60 rokov. Členovia MKK Stará Turá a široká kolkárska verejnosť Jankovi srdečne gratuluje. Prajeme mu veľa zdravia, šťastia, spokojnosti a nech mu to stále dobre padá na kolkárňach.

VV SKoZ sa ku gratulantom pripája.

Stránka 1 z 13 12345»