Slovenský pohár muži

Slovenský pohár mužov 2022-2023

Dňa 8.10.2022 sa uskutoční na kolkárni KK Inter Bratislava vylosovanie Slovenského pohára v kategórii MUŽI. Prinášame vám zoznam prihlásených družstiev, ktoré sa tohto pohára zúčastnia.

Pre kluby, ktoré prihlásili dve alebo viac družstiev, platí povinnosť zaslať pevné súpisky týchto družstiev do 31.10.2022 na e-mail Riaditeľa ŠTÚ mate.kolky@gmail.com a vedúcemu súťaže na mitokolky@gmail.com

parkovacia politika bratislava

Reorganizácia dopravy v okolí kolkárne AŠK Inter Bratislava

V priebehu tohto roka je v Bratislave spúšťaná parkovacia politika, ktorá obmedzuje voľné parkovanie na uliciach a parkovacích miestach Bratislavy. Parkovacia politika preferuje občanov s trvalým pobytom v danej mestskej časti. V praxi to v skratke znamená, že človek, ktorý nebýva v Bratislave zaparkuje zadarmo ťažko.

Postupne začínajú platiť pravidlá parkovacej politiky v celom meste a v mesiaci september roku 2022 prišlo k reorganizácii dopravy aj v okolí kolkárne AŠK Inter Bratislava. Kvôli zavedeniu regulovaného parkovania mesto pristúpilo k zavedeniu jednosmerných ulíc v okolí kolkárne. Znamená to, že ku kolkárni je možné dostať sa iba jednou cestou a to z Trenčianskej ulice, cez Liptovskú a Turčiansku. Východ z kolkárne je možný tiež len na jednu stranu a to z parkoviska kolkárne doprava v smere jednosmernej ulice na križovatku Turčianskej a Spišskej kde je možné ísť Spišskou na smer Dulovo námestie alebo Trenčiansku alebo doľava na Prievozskú a potom na smer Žilina resp. Viedeň – na diaľnicu.

Príjazd ku kolkárni AŠK Inter Bratislava

Parkovanie pri kolkárni

Regulované parkovanie v okolí kolkárne znamená to, že okrem parkoviska pri kolkárni je potrebné za parkovanie platiť. Parkovisko pred kolkárňou je vyhradené pre návštevníkov kolkárne a nie je potrebné za parkovanie platiť. Parkovisko má zväčša dostatočnú kapacitu pre všetkých návštevníkov. Ak by bolo predsa potrebné nechať auto na ulici, na stĺpoch je viac informácii o tom, ako za parkovanie zaplatiť. Viac informácii nájdete aj na stránke regulovaného parkovania https://paas.sk/ Cena za hodinu parkovania je 1,5€.

Parkovanie na kolkárni AŠK Inter Bratislava

Súhrnný spravodaj SKoZ 2022-2023 číslo 1

V 36. týždni kalendárneho roka 2022 sa nám rozbehol Nový ročník kolkárskych súťaží na Slovensku. V tomto týždni sa rozbehla aj spoločná Slovensko-Česká súťaž mužov Interliga. Na začiatku tohto ročníka môžeme pozorovať viacero zmien, či už v pozitívnom alebo negatívnom pohľade na naše súťaže.

Za veľmi pozitívne považujeme rozšírenie ženskej súťaže zo 6 na 8 mužstiev a zároveň aj získanie sponzora pre túto súťaž. Táto súťaž bude niesť názov AGRO CS – RONA Extraliga ženy. Menej pozitívne na tejto súťaži je, že sa v tejto súťaži nenachádza ani jedno družstvo z východnej časti Slovenska. Aj také dominantné bašty slovenských ženských kolkov ako boli v minulosti Spišská Nová Ves, Veľký Šariš či Trstená stagnujú v tejto kategórii. Zostáva nám pevne veriť, že sa to do budúcna zmení, a nie len v týchto častiach Slovenska.

Druhou menej pozitívnou správou bolo odhlásenie tesne pred súťažou v mužskej Extralige družstva zo Sučian, kde už nebol čas na doplnenie súťaže mužstvom z nižšej súťaže prostredníctvom baráže.

Dúfame a pevne veríme, že aktuálny ročník bude prebiehať už bez ďalších nepríjemných situácií a aj pandemická situácia nebude narúšať súťažný ročník, ako to bolo v minulosti.

Aj v tomto súťažnom ročníku vás budeme informovať okrem LIVE VÝSLEDKOV aj prostredníctvom SÚHRNNÝCH SPRAVODAJOV, ktoré nám už po niekoľko rokov spracováva čerstvý SEDEMDESIATNIK pán Jozef Kráľovič, za čo mu patrí veľká vďaka. V tomto týždni vám prinášame prvé číslo pre tento súťažný ročník 2022-2023.

Jubileum v KK Cabaj-Čápor

Dňa 6.9.2022 oslávil životné jubileum 70 rokov, bývalý dlhoročný predseda Nitrianskeho KKoZ , aktívny hráč 1.ligy západ, viacnásobný Majster NR kraja aj Majster oddielu KK Cabaj-Čápor

Dušan PASTOR

Všetci členovia a fanúšikovia kolkárskeho klubu Cabaj-Čápor ďakujú Dušanovi Pastorovi za jeho nesmiernu obetavosť pre rozvoj kolkárskeho oddielu a klubovej kolkárne. Prajeme mu všetko najlepšie do ďalších rokov života aj hráčskej kariéry a pevne veríme, že to s nami ešte dlho vydrží.

Prezident SKoZ a VV SKoZ sa pridávajú ku gratulantom.

Zatraktívnenie súťaží pre čitateľov prostredníctvom komentárov.

V prvom rade vám prajem úspešný vstup do nového ročníka v ktorom by sme Vám chceli vo výsledkovom servise a následne aj v Súhrnnom Spravodaji prinášať aj krátke zhrnutia zo zápasov.

Tieto veci záležia od nás samotných / vlastne tých organizačných pracovníkov klubu, ktorí majú prístup ku e-admin.vysledky.kolky.sk a nahadzujú čísla do el. výsledkov počas daného zápasu / či si nájdeme tú chvíľku na zhodnotenie zápasu a tak poskytneme okoliu aj bližšie informácie o zápase, alebo nám postačia iba čísla ako to je doteraz.

Ak by bol záujem o takúto spoluprácu z vašej strany o zatraktívnenie kolkárskych podujatí, tak na tieto komentáre a krátke zhodnotenia zápasov máme v e-výsledkoch vytvorenú možnosť s názvom – KOMENTÁR.

Ďakujem vám všetkým a teším sa na spoluprácu – veď to robíme pre náš krásny šport s názvom KOLKY.

Bližší návod pripájam aj prostredníctvom obrázka.

S pozdravom Pavol Duračka – Mediálny útvar

Oznam ŠTÚ SKoZ – Extraliga mužov 2022-2023

Športovo-technický útvar SKoZ prostredníctvom svojej Športovo-technickej komisie oznamuje Vám, že súťaž Extraliga mužov v súťažnom ročníku 2022/2023 bude mať len 11 družstiev.

Z dôvodu vylúčenie družstva KK Sučany zo súťaže na vlastnú žiadosť. Namiesto zápasov, ktoré by boli s predmetným družstvom, súperi budú mať „voľno“. Rozlosovanie inak sa nemení.

Družstvo KK Sučany v dôsledku vylúčenia, sa automaticky stáva zostupujúcim družstvom do 1. Kolkárskej ligy – Východ.

S pozdravom,

Máté Mezei

Riaditeľ ŠTÚ SKoZ

Vylosovania pre nový súťažný ročník 2022/2023

Prinášame vám vylosovanie všetkých súťaží pre súťažný ročník 2022/2023. Pripájam aj kompletný excel súbor pre súkromné použitie v kluboch / vlastné výbery atd./ a pripojený je súbor pre pevné súpisky družstiev ktoré majú v rovnakej súťaži dve družstvá.

Stránka 1 z 38 12345»