Smútok v Tatrane Prešov a vo Veľkom Šariši

Dňa 30.3.2021 zomrel dlhoročný hráč Tatrana Prešova , Slavoja Veľky Šariš a dlhoročný generálny sekretar SKoZ

Miroslav Vítkovič

SKoZ vyjadruje úprimnú sústrasť smútiacej rodine a klubom.

Registrácia klubov v informačnom systéme športu (IS športu)

Vážení predstavitelia kolkárskych klubov v čase, kedy sa kolky ako aj všetok amatérsky šport nehrá môžeme využiť na zabudnuté alebo opomínané činnosti a povinnosti. Jednou z povinností športových klubov je aj zaregistrovať sa do IS športu.VV SKoZ žiada športové kluby, ktoré ešte nie sú zaregistrované v IS športu aby pristúpili k registrácii v čo najkratšom čase. Postup nájdete v priloženom súbore, ktorý si môžete stiahnuť.Zároveň Vás žiada po registrácii Vášho klubu v IS športu písomne oznámiť túto skutočnosť na sekretariát SKoZ na e-mail  sekretariat@kolky.sk
S pozdravom HODU ZDAR

Platia prísnejšie opatrenia, návrat športovcov na športoviská až po prepnutí COVID automatu do lepšej fázy

KOMPLETNÝ ČLÁNOK NA STRÁNKE MŠVaV

Od stredy 3. marca sa zmenili podmienky zákazu vychádzania. Dotýkajú sa aj športových činností. Niektoré regionálne úrady povolili aj krátkodobé tréningy či súťaže mladých športovcov, iné ich zamietli. Na návrat iných ako profesionálnych športovcov na športoviská je nutné, aby sa výrazne zlepšila na Slovensku epidemiologická situácia a COVID automat sa prepol do lepšej fázy. Podľa celonárodných kritérií COVID automatu je celé Slovensko naďalej v čiernej fáze, platí IV. stupeň varovania.

Podľa nových opatrení je pobyt v prírode a individuálny šport možný len v rámci okresu bez obmedzenia času. Vykonávať individuálne športové činnosti vo vonkajšom prostredí je teda podľa rozhodnutia Vlády SR možné aj v čase po 20.00 h, keď platia sprísnené podmienky pre vychádzanie. Priestorovú výnimku na pohyb majú obyvatelia Bratislavy a Košíc. V prípade hlavného mesta sa za okres považuje územie celého Bratislavského samosprávneho kraja, Košice sú brané ako jeden okres aj s obvodom Košice – okolie. V regionálnom IV. stupni varovania, teda v čiernych okresoch, sa vyžaduje aj negatívny výsledok testu.

POVOLENÉ SÚŤAŽE A HROMADNÉ PODUJATIA

Naďalej sú povolené profesionálne športové súťaže či tréningy profesionálnych športovcov za presne stanovených podmienok. Hrať sa teda môže jedenásť profesionálnych športových súťaží vo futbale, hokeji, basketbale, hádzanej a volejbale. Počas víkendu sa za prísnych opatrení s vylúčením fanúšikov a s množstvom vykonaných RT-PCR či antigénových testov u účastníkov uskutočnia aj preteky Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní.

Viacerým slovenským športovcom, ktorí nemajú štatút kandidáta štartu na olympijských hrách v Tokiu, by pomohol obdobný štatút reprezentanta, vďaka ktorému by sa dostali na športoviská.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva môžu udeliť viaceré výnimky na organizáciu hromadných športových podujatí. Podmienkou je včasné nahlásenie podujatia a negatívne testy účastníkov na nový koronavírus nie staršie ako 48 hodín. V prípade športových podujatí trvajúcich dlhšie ako 4 dni musia všetci účastníci a osoby zabezpečujúce priebeh podujatia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, nie starším ako 24 hodín, a opustiť hromadné podujatie môžu, iba ak budú disponovať výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19, nie starším ako 12 hodín. Počas výkonu hromadného podujatia nemôže dochádzať ku kontaktu účastníkov hromadného podujatia alebo osôb zabezpečujúcich priebeh hromadného podujatia s osobami, ktoré nie sú účastníkmi hromadného podujatia alebo osobami zabezpečujúcimi priebeh hromadného podujatia.

Každý regionálny ÚVZ postupuje pri udeľovaní výnimiek podľa aktuálnej epidemiologickej situácie v mieste konania akcie. Kým napríklad v predošlých dňoch dostali výnimku na usporiadanie podujatia organizátori Svetového pohára v Jasnej či hokejisti na organizáciu stálych krátkodobých hokejových kempov pre jednotlivé mládežnícke družstvá spojenú s prípravnými zápasmi v Námestove, atléti nemôžu 6. marca v bratislavskej hale Elán usporiadať Míting nádejí EYOF pre vekové kategórie dorastu a staršieho žiactva.

„Keďže podujatie malo byť určené pre slovenskú špičku, Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava nám vzhľadom na výrazné obmedzenie mobility v rámci celého Slovenska, ktoré bude platiť od 3. do 21. marca, neodporúčal preteky usporiadať. Mali sme záujem ponúknuť dorastu a staršiemu žiactvu aspoň jedny halové preteky v sezóne, ale vzhľadom na postoj hygieny sme od tohto zámeru ustúpili. Mrzí nás to, ale, žiaľ, iné riešenie v aktuálnej situácii nebolo možné,“ vysvetlil na webe atletika.sk šéftréner mládeže Slovenského atletického zväzu Martin Illéš.

NÁVRAT ŠPORTOVCOV NA ŠPORTOVISKÁ

Návrat rekreačných a amatérskych športovcov na športoviská bude možný najskôr až v čase, keď sa krajina prepne do III. stupňa varovania. Vyplýva to aj z COVID automatu pre šport, ktorý predstavilo ministerstvo školstva. V prípade návratu bude najskôr platiť, že na jednom športovisku bude môcť byť maximálne 6 osôb. Fitnescentrá sa na rozdiel od iných športových objektov budú môcť otvoriť až v čase, keď krajina bude v II. stupni varovania.

K dispozícii je aj aplikácia www.covidsport.sk, ktorá informuje o aktuálnych obmedzeniach pre športový život. Športové zväzy môžu COVID automat pre šport využiť na vypracovanie podrobnejších manuálov pre otváranie športovísk v ich športových disciplínach i na konkretizáciu foriem organizácie a obsahu tréningových činností.

COVID automat pre šport vychádza z kritérií národného automatu a kopíruje regionálnu charakteristiku. Opatrenia sa podľa ministerstva školstva nebudú uvoľňovať nad rámec vyhlášky či nariadení hlavného hygienika.

COVID info – na stránke Ministerstva školstva vedy a výskumu

Pridanie zložky: COVID info – https://www.minedu.sk/covid-info/
V predmetnej zložke sa viac dočítate o COVID automate pre šport, o výnimkách zo zákazu pre hromadné podujatia a podmienky vstupu na územie SR. V prípade otázok, prípadne doplnení postupujte podľa informácií uvedených v https://www.minedu.sk/covid-automat-pre-sport/.  Mgr. Adam Chvílaštátny radca odbor športu | sekcia športuStromová 1 |813 30 Bratislava |Slovenská republika

Smútok v Podbrezovej

S hlbokým zármutkom si dovoľujeme oznámiť, že nás navždy opustil náš dlhoročný hráč, funkcionár, rozhodca, priateľ a veľký fanúšik kolkov pán Ladislav Boško.

pán Ladislav Boško.

Česť jeho pamiatke

SKoZ vyjadruje úprimnú sústrasť klubu a rodine.

Smútok v Dubnici nad Váhom

Kolkársky klub FESA Dubnica nad Váhom oznamuje, že dlhoročný aktívny kolkár, bývalý predseda klubu, úspešný tréner dorastu, fanúšik kolkárskeho športu, skvelý človek a priateľ

Jozef  HALUZA

zomrel dňa 19. januára 2021 vo veku nedožitých 82 rokov

Jozef  bol  vzorom pre mnohých kolkárov.  Pod jeho vedením dosiahol dorast  Dubnice n/V  významné úspechy nielen v rámci Slovenska, ale aj ČSSR.  Jeho celoživotná práca  v kolkárskom športe bola prínosom pre klub, mesto a hráčov Dubnice nad Váhom.

Posledná rozlúčka zo zosnulým, sa bude konať vo štvrtok 21. Januára 2021  o 11,00 hod. na miestom cintoríne v Novej Dubnici.

Česť jeho pamiatke !

SKoZ vyjadruje úprimnú sústrasť klubu a rodine.

Zbohom Rudolf Špaček

Kolkársky klub Cabaj-Čápor s hlbokým zármutkom oznamuje , že 16.1.2021 nás náhle navždy opustil vášnivý kolkár

Rudolf Špaček vo veku nedožitých 66 rokov.

Kolky boli jeho celoživotná vášeň. Za svoju kolkársku kariéru pôsobil v troch kolkárskych kluboch NR kraja.

Súťažne začínal hrať hneď po návrate z vojenčiny v r.1976 v Nitre, kde pôsobil takmer tri desaťročia. V r.2001 prestúpil do Šale, kde sa výraznou mierou pričinil o postup šalianskeho A-tímu do 2.ligy a neskôr aj do 1.ligy-západ.

V r.2007 prestúpil do KK Cabaj-Čápor, kde sa pričinil o zisk titulu v 2.lige-západ. Potom v drese KK Cabaj-Čápor odohral ešte 8 sezón v 1.lige-západ, kde prispel k zisku titulu vicemajstra 1.ligy a dvom bronzovým medailám za 3.miesto.

Svoju aktívnu športovú kariéru musel ukončiť kvôli chronickým zdravotným problémom, ktoré vyžadovali operácie. No bez kolkov nevedel vydržať. Vrátil sa v sezóne 2019/20, ktorú však začal na hosťovaní v Šali, kde sa chcel v 3.lige najprv rozohrať, aby bol opäť platným hráčom aj na 1.ligu. No žiaľ pre ďalšie zdravotné komplikácie sezónu nedohral.

Okrem klubových úspechov sa mu darilo aj individuálnych súťažiach. V roku 2002 vyhral Majstrovstvá NR kraja v kategórii mužov. V roku 2008 sa stal vicemajstrom NR kraja v kategórii seniorov a v r.2014 vyhral Majstrovstvá oddielu KK Cabaj-Čápor.

Česť jeho pamiatke!

SKoZ vyjadruje úprimnú sústrasť klubu a rodine.

Stránka 1 z 14 12345»