2.deň XXII. Majstrovstiev sveta U23 2024 Brezno

Dňa 23.5.2024 nám začínajú XXII. Majstrovstvá sveta v kategórii U23 súťažou družstiev mužov, kde sa predstaví za družstvo 6 hráčov, ktorým sa výsledok bude započítavať aj do súťaže jednotlivcov a kombinácie.

Za Slovenské družstvo sa predstavia nasledovne:

LINK NA VÝSLEDKY U23 MUŽI

9:45 hod Balco Andrej na dráhe číslo 2

12:15 hod Damián Knapp na dráhe číslo 6

13:30 hod Martin Bizub na dráhe číslo 4

16:00 hod Filip Bánik na dráhe číslo 7

17:15 hod Róbert Kluka na dráhe číslo 3

19:45 hod Šimon Magala na dráhe číslo 5



1.deň XXII. Majstrovstiev sveta U23 2024 Brezno

Dňa 22.5.2024 nám začínajú XXII. Majstrovstvá sveta v kategórii U23 súťažou družstiev žien, kde sa predstaví za družstvo 6 hráčok, ktorým sa výsledok bude započítavať aj do súťaže jednotlivkýň a kombinácie.

Za Slovenské družstvo sa predstavia nasledovne:

LINK NA VÝSLEDKY U23 ŽENY

Duračková Alexandra 551 zvalených kolov

Matis Sofia 616 zvalených kolov

Šintálová Natália 261 zvalených kolov, striedanie 61 hod Bednárová Žaneta 290 zvalených kolov -spolu 551 zvalených kolov

Hupčíková Erika 580 zvalených kolov

Vargová Patrícia 557 zvalených kolov

Poliaková Naďa 555 zvalených kolov

Celkové číslo 3410 – konečné 7.miesto

Zlato – Chorvátsko s výkonom 3585

Striebro – Nemecko s výkonom 3502

Bronz Rakúsko s výkonom 3459

Záverečný deň 1.Majstrovstiev Európy U14 a U18 Brezno 2024

21.5.2024 bol záverečným dňom v kolkoch 1.Majstrovstiev Európy U14 a U18 v znamení finálových štartov na 120HZ v kategórii U18 a zároveň kombinácie.

Slovenskí reprezentanti Sofia Matis s výkonom 1193 zvalených kolov a Róbert Kluka s výkonom 1225 zvalených kolov vyťažili BRONZOVÉ MEDAILY a to obaja zhodne v kombinácii. 👍👍👍

——————————–GRATULUJEME———————————

LINK U18 dievčatá finálový štart

LINK U18 dievčatá kombinácia

LINK U18 chlapci finálový štart

LINK U18 chlapci kombinácia

Za Slovensko nastúpia hráči a hráčky nasledovne:

Daniela Mócová 572 zvalených kolov 7.miesto, kombinácia 1144 11.miesto

Damián Knapp 598 zvalených kolov 7.miesto, kombinácia 1167 15.miesto

Samuel Síry 582 zvalených kolov 14.miesto, kombinácia 1154 17.miesto

Šarlota Sabová 539 zvalených kolov 18.miesto, kombinácia 1121 20.miesto

Ema Mazániková 553 zvalených kolov 13.miesto, kombinácia 1145 10.miesto

Sofia Matis 573 zvalených kolov 6.miesto, kombinácia 1193 3.miesto BRONZ

Andrej Balco 580 zvalených kolov 15.miesto, kombinácia 1197 6.miesto

Róbert Kluka 611 zvalených kolov 4.miesto, kombinácia 1225 3.miesto BRONZ

Štvrtý deň 1.Majstrovstiev Európy U14 a U18 Brezno 2024

Dňa 20.5.224 bol štvrtý deň v znamení finále jednotlivcov na 120 HZ a kombinácie v kategórii U14 a Tandemov v kategórii U18.

Ako jediná dnes vybojovala dve medaily Lea Samáková. Striebro za kombináciu s výkonom 1137 zvalených kolov a bronzovú medailu za finálový štart, kde dosiahla výkon 563 zvalených kolov.

——————————–GRATULUJEME———————————

LINK na finále U14 jednotlivcov – dievčatá

LINK na finále U14 jednotlivcov – chlapci

LINK Kombináciu U14 jednotlivcov – dievčatá

LINK Kombináciu U14 jednotlivcov – chlapci

V kategórii U14 sa nám predstavili nasledovne:

Markusová Katarína = 553 zvalených kolov 5.miesto a kombinácia 10889.miesto

Samáková Lea 563 zvalených kolov BRONZ 3.miesto a kombinácia 11372.miesto – STRIEBRO

Benický Martin 523 zvalených kolov 11.miesto a kombinácia 11245.miesto


LINK na Tandem U18 dievčatá

LINK na Tandem U18 chlapci

Mazániková Ema a Mócová Daniela – Cernos Lana a Petrovic Milica (SRB) 0:2 postup SRB

Kluka Róbert a Knapp Damián – Baron Bogdan Gabriel a Turlea Cristian Robert (ROU) 1:1 postup SVK na SV

ŠTVRŤFINÁLE

Kluka Róbert a Knapp Damián – Kresnik Jan a Kukovec Blaz (SLO) 1:1 postup na SV SLO

3.Deň v znamení tandemov a šprintov

Tretí deň majstrovstiev Európy 19.5.2024 bol v znamení Tandem-mixu a Šprintu. Slovensko získalo už svoju piatu medailu v kategórii Tandem-mix U14. Zlato vybojovali Benický Martin a Markusová Katarína. Striebornú medailu v disciplíne ŠPRINT v kategórii U18 dievčatá získala Dominika Záturová, čo je v poradí šiesta medaila pre Slovensko. V disciplíne ŠPRINT v kategórii U18 chlapci vybojoval Kovács Patrik bronzovú medailu, ktorá je v poradí siedma pre Slovensko na tohtoročných 1.MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY v Brezne.

LINK na TANDEM-MIX U14

O´Hagan Alexander a Samákova Lea = Hlaváč David a Jišková Tereza /CZE/ 1:1 postup SVK na SV

Benický Martin a Markusová Katarína – Dan Patric a Sandulache Adelina Maria 2:0 postup SVK

ŠTVRŤFINÁLE U14

O´Hagan Alexander a Samákova Lea – Koschinsky Ben a Gartig Marie /GER/ 0:2 postup GER

Benický Martin a Markusová Katarína – Buliarca Robert a Balogh Andrea /ROU/ 2:0 postup SVK

SEMIFINÁLE U14

Benický Martin a Markusová Katarína – Marzel Tar a Cvetkovic Eva (SLO) 1:1 postup SVK na SV

FINÁLE

Benický Martin a Markusová Katarína – Koschinsky Ben a Gartig Marie (GER) 1:1 SVK výhra na SV

TANDEM-MIX SLOVENSKA MAJSTRI EURÓPY V KATEGÓRII U14 !!!

—————— GRATULUJEME—————-

—————————————————————————————————————————-

LINK na TANDEM-MIX U18

Balco Andrej a Sabová Šarlota – Kabrtová Veronika a Horák David /CZE/ 2:0 postup SVK

ŠTVRŤFINÁLE U18

Balco Andrej a Sabová Šarlota – Prantl Natalie a Piazzi Philipp (ITA) 1:1 na SV postupuje ITA

—————————————————————————————————————————-

LINK na SPRINT U18 Dievčatá

Dominika Záturová – Poehl Kristina (ITA) 2:0 postup SVK

Siváková Anetka – Mazeas Lucine (FRA) 2:0 postup SVK

2.kolo

Dominika Záturová – Siegert Magdalena (GER) 2:0 postup SVK

Siváková Anetka – Szabo Boglarka (HUN) 1:1 postup na SV HUN

ŠTVRŤFINÁLE U18 dievčatá

Dominika Záturová – Kabrtova Veronika (CZE) 1:1 postup na SV SVK

SEMIFINÁLE

Dominika Záturová – Candek Neza (SLO) 1:1 postup na SV SVK

FINÁLE

Dominika Záturová – Mielcarek Maja (POL) 0:2 víťazí POĽ

DOMINIKA ZÁTUROVÁ STRIEBORNÁ MEDAILA !!! 👍👍👍

——————————–GRATULUJEME———————————

LINK na SPRINT U18 Chlapci

Síry Samuel – Falchle Levin (GER) 0:2 postup GER

Bánik Matúš – Choriol Dimitri (FRA) 2:0 postup SVK

Kovács Patrik – Sziklasi Szabolcs Tibor (HUN) 2:0 postup SVK

2.kolo

Bánik Matúš – Horák Dávid (CZE)  1:1 postup na SV SVK

Kovács Patrik – Cadez Luka (SLO) 2:0 postup SVK

ŠTVRŤFINÁLE U18 chlapci

Bánik Matúš – Falchle Levin (GER) 0:2 postup GER

Kovács Patrik – Fazakas Robert (ROU)  1:1 postup na SV SVK

SEMIFINÁLE

Kovács Patrik – Falchle Levin (GER) 1:1 postup na SV GER

PATRIK KOVACS BRONZOVÁ MEDAILA !!! 👍👍👍

——————————–GRATULUJEME———————————

2.Deň Majstrovstiev Európy Brezno 2024 U14 a U18 chlapci

18.5. 2024 sa nám rozbehli súťaže druhého dňa 1.MAJSTROVSTIEV EURÓPY v kolkoch kategórie U14 a U18 v Brezne.

Ako prví sa na dráhach za Slovensko predstavili v párových dvojiciach U14 chlapci.

Za Slovensko nastúpili v párových dvojiciach o 11:30 hod. Benický Martin s výkonom 601 zvalených kolov a O´Hagan Alexander s výkonom 513 zvalených kolov.

So spoločným výkonom 1114 zvalených kolov obsadili konečné 3.miesto a získavajú pre Slovensko v kategórii U14 druhý bronz. Zlato putuje do Chorvátska za výkon 1140 a striebro do Česka za výkon 1123.

Po nich nasledovala súťaž U18 chlapci družstvá a zároveň sa aj súťažilo o finále jednotlivcov, kde za Slovensko nastúpili nasledovne:

12:45 dráha číslo 2 – Damián Knapp 570

15:15 dráha číslo 7 – Balco Andrej – 617

16:30 dráha číslo 3 – Síry Samuel -572

19:00 dráha číslo 6 – Kluka Róbert – 614

SLOVENSKO nahralo spolu 2373 a získalo STRIEBRO !!!

——————————–GRATULUJEME———————————

Zlato získalo družstvo dorasteniek Nemecka s výkonom 2423 a bronzové medaily získalo družstvo Chorvátska s výkonom 2350 zvalených kolov.

1.Deň Majstrovstiev Európy Brezno 2024 BRONZ U14 a ZLATO U18 dievčatá

17.5. 2024 sa nám rozbehli súťaže 1.MAJSTROVSTIEV EURÓPY v kolkoch kategórie U14 a U18 v Brezne.

Ako prvé sa na dráhach za Slovensko predstavili v párových dvojiciach U14

Markusová Katarína s výkonom 537 a Samáková Lea s výkonom 574. Spolu 1109 zvalených kolov znamená konečné 3.miesto a bronzová medaila. Zlato získava Nemecká dvojica a striebro Slovinská dvojica.

Po nich nasledovala súťaž U18 dievčatá družstvá a zároveň sa aj súťažilo o finále jednotlivcov, kde za Slovensko nastúpili nasledovne:

12:45 dráha číslo 7 Daniela Mócová – 572 zvalených kolov

15:15 dráha číslo 2 Ema Mazániková – 592 zvalených kolov

17:45 dráha číslo 6 Matis Sofia – 606 zvalených kolov

19:00 dráha číslo 3 Sabová Šarlota – 582 zvalených kolov

SLOVENSKO nahralo spolu 2352 a získalo ZLATO !!!!!!!!!!!!!!!!!! MAJSTERKY EURÓPY DRUŽSTVÁ U18

——————————–GRATULUJEME———————————

Striebro získalo družstvo dorasteniek Rakúska s výkonom 2338 a bronzové medaily získalo družstvo Talianska s výkonom 2315 zvalených kolov.

Foto zo zahájenia a kompletná výprava U14 a U18

Dňa 16.5.2024 sa nám úvodným ceremoniálom začali 1.Majstrovstvá Európy v kategóriach U14 a 18 ktoré otvoril príhovorom prezident SKoZ Doc, JUDr Štefan Kočan.

PREZIDENT SKoZ p. Štefan Kočan – za ním baner so sponzormi podujatia
Kompletná výprava U14 a U18 s primátorom mesta Brezna p. JUDr. Tomáš Abel

Pozvánka na Majstrovstvá Sveta a Európy – Brezno 2024

Dnes sa nám začína v meste Brezno v období od 16.05.2024 – 01.06.2024 najväčšia udalosť v kolkárskom športe a to MAJSTROVSTVÁ SVETA A EURÓPY.

Najskôr sa predstavia v dátumoch 16.05.2024 -21.05.2024 na prvých Majstrovstvách Európy najmladšie kategórie U14 a U18. Po nich bude nasledovať XXII. Majstrovstvá Sveta v kategóriach chlapcov a dievčat U23 v dátumoch 21.05.2024 – 26.05.2024 a nakoniec v dátumoch 26.05.2024-01.06.2024 sa uskutoční IX. Svetový šampionát jednotlivcov mužov a žien.

Bližšie informácie časového harmonogramu nájdete v prílohe, alebo na odkazovom linku na stránke WNBA.

LINK NA STRÁNKU WNBA

Stránka 1 z 2 12