Slovenský kolkársky zväz

VII. Majstrovstvá Sveta Družstiev MUŽOV a ŽIEN-5.deň

Napísal Predseda Mediálneho útvaru pred 21 hodinami v kategórii . Pripojených Komentáre zakázané.
  dett-znak

Dňa 24.5.2017 – streda na VII. Majstrovstvá sveta v kategórii mužov a žien sa predstaví ženská reprezentácia Slovenska v treťom zápase svojej skupiny o 15:00 hod. proti reprezentácii Dánska. Zápas sa odohrá na dráhach číslo 1–4

SLOVENSKO – DÁNSKO  zápas ženy

        0   :    0

          0 : 0

Časový harmonogram Mužov a Žien Slovenska

LIVE TEXT

VII. Majstrovstvá Sveta Družstiev MUŽOV a ŽIEN-4.deň

Napísal Predseda Mediálneho útvaru včera v kategórii . Pripojených Komentáre zakázané.
dett-znak

Dňa 23.5.2017 – utorok na VII. Majstrovstvá sveta v kategórii mužov a žien sa predstaví mužská reprezentácia Slovenska v druhom zápase svojej skupiny o 8:00 hod. proti reprezentácii Srbska. Zápas sa odohrá na dráhach číslo 1–4

SLOVENSKO – SRBSKO  zápas muži

        3775   :    3788

          2 : 6

Zápis zo stretnutia SVK-SRB

Časový harmonogram Mužov a Žien Slovenska

Výberové konanie na trénerov reprezentácie

Napísal Sekretariát SKOZ pred dvomi dňami v kategórii Aktuality. Pripojených Komentáre zakázané.
oznam1

VV SKoZ vyhlasuje výberové konanie na trénerov reprezentácie v kategórii „Juniori“ a " Juniorky".

Výberové konanie je vyhlásené opätovne a žiadame aj tých, ktorí sa už prihlásili, aby svoje prihlášky poslali znova. Predošlé prihlášky nebudú zohľadňované.

Obsah žiadosti: krátky trénersky životopis, dosiahnuté trénerské úspechy, stupeň kvalifikácie, krátky plán reprezentačnej prípravy, konkretizácia kategórie.

Termín podania prihlášok: 31.5.2017

Žiadosti posielajte na sekretariat@kolky.sk

Elena Fürstenová
poverená riadením sekretariátu SKoZ

VII. Majstrovstvá Sveta Družstiev MUŽOV a ŽIEN-3.deň

Napísal Predseda Mediálneho útvaru pred tromi dňami v kategórii . Pripojených Komentáre zakázané.
  dett-znak

Dňa 22.5.2017 – pondelok na VII. Majstrovstvá sveta v kategórii mužov a žien sa predstaví ženská reprezentácia Slovenska v druhom zápase svojej skupiny o 8:00 hod. proti reprezentácii Slovinska. Zápas sa odohrá na dráhach číslo 5–8

SLOVENSKO – SLOVINSKO  zápas ženy

        3483   :    3694

                1 : 7

Zápis zo stretnutia SVK-SLO

Časový harmonogram Mužov a Žien Slovenska

VII. Majstrovstvá Sveta Družstiev MUŽOV a ŽIEN-2.deň

Napísal Predseda Mediálneho útvaru pred štyrmi dňami v kategórii . Pripojených Komentáre zakázané.
  dett-znak

Dňa 21.5.2017 – nedeľa na VII. Majstrovstvá sveta v kategórii mužov a žien sa predstaví mužská reprezentácia Slovenska v úvodnom zápase o 15:00 hod. proti reprezentácii Poľska. Zápas sa odohrá na dráhach číslo 5–8

POĽSKO – SLOVENSKO –  zápas muži

        0   :    8

    3503 : 3726

Zápis zo stretnutia POL-SVK

Časový harmonogram Mužov a Žien Slovenska

Konferencia Dettenheim 20.5.2017 - Nové zloženie NBC

Napísal Predseda Mediálneho útvaru pred štyrmi dňami v kategórii . Pripojených Komentáre zakázané.

wnba-znak

 

Dňa 20.05.2017 v kolkárskom centre KV Liedolsheim v Dettenheime sa konala konferencia WNBA-NBC, na ktorej bola voľba nového prezídia NBC. Slovenský Kolkársky Zväz zastupoval pán Ladislav Flachbart. Prezídium bolo volené na nasledujúce štvorročné volebné obdobie a bude pracovať v tomto novom zložení.

Klaus Barth GER – Prezident
Jiŕi Jančálek CZE – Prvý Viceprezident 
Stelian Boariu GER – Viceprezident
Ferenc Karsai HUN – Viceprezident
Markus Habermeyer GER – Športový riaditeľ 
Ralf Westhaus GER – Generálny sekretár
Milan Baričević CRO – Predseda rozhodcovskej komisie
Prezident SKoZ Doc. JUDr Štefan Kočan PhD sa stal členom právneho výboru NBC.

VII. Majstrovstvá Sveta Družstiev MUŽOV a ŽIEN

Napísal Predseda Mediálneho útvaru pred piatimi dňami v kategórii . Pripojených Komentáre zakázané.
  dett-znak

Dňa  18–27.5.2017 sa uskutočnia VII. Majstrovstvá sveta v kategórii mužov a žien. Po slávnostnom piatkovom zahájení sa ako prvé predstavia v sobotu 20.5.2017 o 15:00 hod. Ženy Slovenska. Ich súperom bude družstvo Rumunska.

RUMUNSKO – SLOVENSKO –  zápas ženy

             3425      :    3447

                     3    :    5

ZÁPIS ZO STRETNUTIA ROM-SVK 

Časový harmonogram Mužov a Žien Slovenska

Záverečný súťažný deň XII Majstrovstiev Sveta v kategórii U-18

Napísal Predseda Mediálneho útvaru pred piatimi dňami v kategórii . Pripojených Komentáre zakázané.
dett-znak

Dňa 19.5.2017 pokračovali XII Majstrovstvá Sveta v kategórii U-18 Záverečným súťažným dňom súťažou Dorastencov a Dorasteniek finálovými štartmi na 120 Hz, ktoré sa zároveň započítavali aj do kombinácie.

 Slovenskí reprezentanti vo finále:

Jankovičová Dominika – 583 zvalených kolov 9.miesto
kombinácia 1145 12.miesto
Machálková Patrícia – 576 zvalených kolov 11.miesto
kombinácia 1160 12.miesto

Fúska Radoslav – 552 zvalených kolov 18.miesto
kombinácia 1130 21.miesto
Švantner Marek - 584 zvalených kolov 8.miesto
kombinácia 1181 8.miesto

Finálový Štart Kombinácia Dievčatá a Chlapci

Kombinácia Dievčatá

Kombinácia Chlapci

LIVESTREAM
 

Štvrtý súťažný deň XII Majstrovstiev Sveta v kategórii U-18

Napísal Predseda Mediálneho útvaru pred šiestimi dňami v kategórii . Pripojených Komentáre zakázané.
dett-znak

Dňa 18.5.2017 pokračujú XII Majstrovstvá Sveta v kategórii U-18 tretím súťažným dňom súťažou TANDEM-MIXOV a ŠPRINTOM Dorastencov a Dorasteniek. 

V Tandem-mix sa predstaví Hupčíková Gabika s Červencom Matúšom proti českému tandemu  VYTISKOVA Stepanka a MECEROD Jan a po setoch 1:1 SV 16:14 postup SVK 

V štvrťfinále sa slovenský tandem predstavil proti srbskému v zložení JURISIC Milena a BOSKOV Vuk a po setoch 1:1 SV 16:14 postup SVK . Medaila je istá !!!  V semifinále sa postavili proti talianskemu tandemu PARIGGER Sabrina a HUBER Julian ktorý Slovenská dvojica zdolala 2:0 na sety a to v tej chvíli znamenal boj o Zlato !

Vo finále sa slovenský tandem predstavil proti chorvátskemu tandemu JURICIC Matea a GRIVICIC Mihael ktorému SVK podľahli na sety 0:2  …nevadí..... STRIEBRO sa počíta !!! Bronz získali HERT Laetitia a KEMPF Enzo z FrancúzkaPARIGGER Sabrina a HUBER Julian z Talianska.

Máme Vicemajstrov Sveta v TANDEM-MIX !!!!!
 

V šprintoch sa predstavili:
1.KOLO
Jankovičová Dominika – ZIMMERMANN Rita /AUT/ 1:1 SV 20:16 postup SVK do 2 kola
Mazúchová Nika – LANZKE Veronique /GER/ 1:1  SV 26:20 postup SVK do 2 kola
Machálková Patrícia – CESNIK Maja /SLO/  1:1 SV 16:22  stop pre Paťku
Mag Viliam – POZUN Nejc  /SLO/ 1:1 SV 42:36 postup SVK
Švantner Marek – FANTINI Matteo /FRA/ 1:1 SV 18:17 postup SVK
Kažimír Oliver – TEMISTOKLE Lukas /AUT/ 0:2 stop pre Olivera

2.KOLO
Jankovičová Dominika - Mazúchová Nika 1:1 SV 20:18 postup Dominika
Mag Viliam – FUNK Lukas /GER/ 0:2 stop pre Viliama
Švantner Marek – MAHLKNECHT Oliver /ITA/, 1:1 SV 17:13 postup SVK
 
Štvťfinále
Jankovičová Dominika - LISJAK Leila /SLO/ 1:1 SV 19:23 stop pre Dominiku
Švantner Marek  – TEMISTOKLE Lukas /AUT/1:1 SV 22:25 stop pre Mareka

U dievčat si medaile rozdelili: Zlato -  DUDZIAK Nicoletta Poľsko, Striebro -  BRODZISZEWSKA Julia Poľsko a Bronz -  LISJAK Leila Slovinsko s NIKOLIC Maja Rakúsko

U chlapcov: Zlato – BRACHTEL Tim Nemecko, Striebro – FUNK Lukas Nemecko a Bronz - EISL Andreas Rakúsko a  TEMISTOKLE Lukas Rakúsko.

 

Tandem-mix časový plán                                  Tandem-mix Pavúk

Šprint časový plán dievčatá                         Šprint časový plán chlapci

Šprint Pavúk dievčatá                                      Šprint Pavúk chlapci

LIVESTREAM
 

Zoznam prihlásených družstiev do ročníka 2017/2018

Napísal Predseda Mediálneho útvaru pred šiestimi dňami v kategórii Oznamy ŠTÚ. Pripojených Komentáre zakázané.
2017-2018

Riaditeľ ŠTU zverejňuje zoznam prihlásených družstiev do súťažného ročníka 2017/2018 organizovaných Slovenským Kolkársky Zväzom, ktoré si splnili dané náležitosti aj so zaradením do príslušnej súťaže.

Rozdelenie družstiev