Počas víkendu 20. – 21. júna 2026 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska dvojíc a tandemov žien a mužov.
V sobotu 20. júna hostila kolkáreň v Piešťanoch Majstrovstvá Slovenska dvojíc žien. Majstrovský titul v disciplíne dvojíc získala dvojica Petra Sedláčeková – Vladimíra Vávrová, ktorá dosiahla výkon 1192 zvalených kolov. Strieborné medaily si vybojovali Natália Šintálová – Monika Šintálová výkonom 1165 kolov a bronz patrí dvojici Naďa Poliaková – Daniela Mócová za výkon 1147 kolov.
Poobedňajší program patril disciplíne Tandem žien, do ktorej boli dvojice nasadené podľa výsledkov dosiahnutých v doobedňajšej súťaži dvojíc. Majstrovský titul putoval do Podbrezovej zásluhou dvojice Naďa Poliaková – Daniela Mócová. Na druhom mieste sa umiestnili Petra Sedláčeková – Vladimíra Vávrová a bronzové medaily získali Dominika Laurová – Jana Poliaková.
V Novom Meste nad Váhom sa počas víkendu 20. – 21. júna konali Majstrovstvá Slovenska dvojíc a tandemov mužov. V sobotnej súťaži dvojíc zvíťazili Šimon Magala – Rostislav Gorecký výkonom 1283 kolov. Druhé miesto obsadila dvojica Milan Tomka – Peter Magala s výkonom 1251 kolov a tretie miesto patrí dvojici Boris Šintál – Marcel Ivančík, ktorí dosiahli výkon 1227 kolov.
V nedeľnej súťaži tandemov mužov opäť dominovali Šimon Magala – Rostislav Gorecký, ktorí vo finálovom súboji po rozhodnutí v systéme sudden victory zdolali dvojicu Milan Tomka – Peter Magala. Bronzové medaily si vybojovali Michal Dovičič – Maroš Ležovič.
Slovenský kolkársky zväz ďakuje všetkým hráčkam, hráčom, funkcionárom, rozhodcom a organizátorom za bezproblémový priebeh šampionátov. Osobitné poďakovanie patrí domácim oddielom a organizačným tímom v Piešťanoch a Novom Meste nad Váhom za vytvorenie výborných podmienok pre uskutočnenie majstrovstiev Slovenska.
Kompletné výsledky oboch šampionátov sú dostupné v prílohe.



