Zbohom Rudolf Špaček

Kolkársky klub Cabaj-Čápor s hlbokým zármutkom oznamuje , že 16.1.2021 nás náhle navždy opustil vášnivý kolkár

Rudolf Špaček vo veku nedožitých 66 rokov.

Kolky boli jeho celoživotná vášeň. Za svoju kolkársku kariéru pôsobil v troch kolkárskych kluboch NR kraja.

Súťažne začínal hrať hneď po návrate z vojenčiny v r.1976 v Nitre, kde pôsobil takmer tri desaťročia. V r.2001 prestúpil do Šale, kde sa výraznou mierou pričinil o postup šalianskeho A-tímu do 2.ligy a neskôr aj do 1.ligy-západ.

V r.2007 prestúpil do KK Cabaj-Čápor, kde sa pričinil o zisk titulu v 2.lige-západ. Potom v drese KK Cabaj-Čápor odohral ešte 8 sezón v 1.lige-západ, kde prispel k zisku titulu vicemajstra 1.ligy a dvom bronzovým medailám za 3.miesto.

Svoju aktívnu športovú kariéru musel ukončiť kvôli chronickým zdravotným problémom, ktoré vyžadovali operácie. No bez kolkov nevedel vydržať. Vrátil sa v sezóne 2019/20, ktorú však začal na hosťovaní v Šali, kde sa chcel v 3.lige najprv rozohrať, aby bol opäť platným hráčom aj na 1.ligu. No žiaľ pre ďalšie zdravotné komplikácie sezónu nedohral.

Okrem klubových úspechov sa mu darilo aj individuálnych súťažiach. V roku 2002 vyhral Majstrovstvá NR kraja v kategórii mužov. V roku 2008 sa stal vicemajstrom NR kraja v kategórii seniorov a v r.2014 vyhral Majstrovstvá oddielu KK Cabaj-Čápor.

Česť jeho pamiatke!

SKoZ vyjadruje úprimnú sústrasť klubu a rodine.

0
  Podobné články
  • No related posts found.