VIII. Majstrovstvá sveta žien a mužov 5.hrací deň

27.5.2022 v piatok pokračujú VIII. Majstrovstvá sveta žien a mužov 5.hracím dňom v znamení vyraďovacích bojov na 120 hz . Dnes prebieha dvojprogram, keď sa uskutočnia osemfinálove a aj štvrťfinálové boje.

Hala v Elve kde prebiehajú kolkárske zápolenia.

Zo Slovenských reprezentantov sa v osemfinále predstavili obaja slovenskí reprezentanti Erik Kuna a Ivan Čech , ktorí postúpili z druhého kola.

Kuna Erik sa stretol v osemfinále proti prvému nasadenému hráčovi z kvalifikácie Chorvátovi Kujundžičovi Alenovi. Zápas bol veľmi vyrovnaný a po dvoch dráhach Erik viedol 2:0 na sety. V tretej dráhe Chorvát vystupňoval svoje tempo a získal set a aj náskok v celkovom čísle o 17 kolov. Vývoj zápasu ovplyvnil začiatok štvrtého setu, kde sa Erik nemohol dostať do svojej ľavej ulice a Chorvát mu v plných utiekol na rozhodujúci náskok, ktorý už na víťazstvo v sete a konečnom dôsledku na víťazstvo v celom zápase nedokázal Erik stiahnuť. Po setoch 2:2 a 653:675 postupuje do štvrťfinále Chorvát Kujundžič Alen.

Ivan Čech sa stretol v osemfinále so Zapletanom Zsomburom z Maďarska. Hneď v prvých dvoch setoch Ivan súpera vybodoval a získal aj sľubný náskok 32 kolov. V treťom sete sa Ivanovi nedarilo a Maďar trošku zdramatizoval zápas ziskom setu a aj stiahnutím kolov na 10. No vo štvrtom sete Ivan svojou umnou hrou dostal Zapletana pod veľký tlak, ktorému nedokázal vzdorovať a Ivan svoj zápas priviedol s prehľadom do víťazného konca 3:1 na sety a 628:609 zvalených kolov. To znamená postup do štvrťfinále.

V prípade postupu Erika mohlo byť štvrťfinále ozdobou Slovenských kolkov, kde by sa stretli momentálne dvaja najlepší slovenskí kolkári. No takto sa dnes vo štvrťfinále predstavil Ivan Čech proti premožiteľovi Erika Kunu Chorvátovi Kujundžičovi Alenovi. Zápas sa vyvíjal pre Ivana sľubne a po dvoch dráhach viedol 2:0. V treťom sete na oboch akoby doľahla únava, no Chorvát sa s tým vysporiadal, že otočil ulicu z pravej prešiel do ľavej a tá mu do konca setu sedela, čím získal setový bod. Vo štvrtom sete už Chorvát jednoznačne dominoval a doviedol zápas do víťazného konca. 615:643 2:2 na setové body.

Škoda, že sa cesta nášho reprezentanta skončila pred medailovými bránami. Aj tak patrí obom našim reprezentantom veľké poďakovanie za predvedené výkony, lebo to bol jeden s tých lepších a napínavejších kolkárskych dní pre slovenského fanúšika kolkov počas VIII. Majstrovstvá sveta žien a mužov.