Svetový pohár - Slovenský kolkársky zväz

Svetový pohár

prerov-logo

Dňa 7–10.2.2019 sa uskutoční v českom meste Přerov XXIII. Svetový pohár jednotlivcov Mužov a Žien a XV. Svetový pohár jednotlivcov Juniorov a Junioriek U-23. V kategórii Juniori boli Slovensku pridelené dve miesta, ktoré SKoZ akceptoval. Výkonný výbor SKoZ na tohtoročnom prvom zasadnutí schválil nomináciu na návrhy reprezentačných trénerov a poveril trénera ženskej reprezentácie zároveň ako vedúceho výpravy Slovenska.

Vedúci výpravy a tréner reprezentácie: Pavol Duračka

Kategória MUŽI:       Erik Kuna – ŠK Železiarne Podbrezová

Kategória ŽENY:      Katarína Valigurová – SPG SKH/Post SV 1036 Wien

Kategória Juniori:     Marek Štefančk – ŠK Železiarne Podbrezová

                              Marcel Ivančík – TJ Rakovice

Kategória Juniorky:  Nikola Mazúchová – TJ Slovan Duslo Šaľa

 

prerov

 





5.-9.10.2010 Skopje (MKD)

Ženy: 
Kvalifikácia:
7.miesto ŽP Šport Podbrezová    podrobné výsledky 
Semifinále:
CS ER Targu Mures (ROU) - KK Pionir Subotica (SRB)  6:2 (11:13)
KK Lanteks Celje (SLO) - SK Wessely D. Neukirchen (AUT)  6:2 (15,5:8,5)
Finále:
CS ER Targu Mures (ROU) - KK Lanteks Celje (SLO) 6:2 (12:12)
o 3. miesto:
KK Pionir Subotica (SRB) - SK W. D. Neukirchen (AUT)  6:2 (11,5:12,5)

 

Muži:
Kvalifikácia:
1.miesto ŽP Šport Podbrezová   podrobné výsledky 
Semifinále:
SKV Rot-Weiss Zerbst (GER) - KK Zadar (CRO)    3:5 (13:11)
ŽP Šport Podbrezová (SVK) - TK Zalegerszegi (HUN) _____ 5:3 (10,5:13,5)
Finále:
ŽP Šport Podbrezová (SVK) - KK Zadar (CRO)  5:3 (11:13)
o 3. miesto:
SKV Rot-Weiss Zerbst (GER) - TK Zalegerszegi (HUN) 6:2 (15:9)

 

 4.-8.10.2011 Augsburg (GER) 

Ženy:
Kvalifikácia:
11.miesto KK Zlaté Klasy        podrobné výsledky 
Semifinále:
SKC Victoria 1947 Bamberg GER - KK Zagreb CRO  6:2 (13:11)
KK Lanteks Celje SLO  – KK Pionir Subotica SRB  6:2 (13:11)
Finále:
KK Lanteks Celje SLO - SKC Victoria 1947 Bamberg GER___ 2:6 (8:16)
o 3. miesto:
KK Pionir Subotica SRBKK Zagreb CRO  4:4 (12:12)

 

Muži:
Kvalifikácia:
1.miesto ŽP Šport Podbrezová   podrobné výsledky 
Semifinále:
BSV Voith St. Pölten AUT  -  KK Zadar CRO     3:5 (11:13)
ZP Sport a.s, Podbrezova SVK - SKV Rot-Weiss Zerbst GER  4:4 (11:13)
Finále:
SKV Rot-Weiss Zerbst GER -KK Zadar CRO 7:1 (15,5:8,5)
o 3. miesto:
ZP Sport Podbrezova SVK - BSV Voith St. Pölten AUT  7:1 (16:8)